BİRİKİM OKULLARI | Eğitimin Merkezinde İlk Ders Zili 17 Ağustos'ta Çalıyor

Birikim Eğitim Kurumları
Eğitimin Merkezinde İlk Ders Zili 17 Ağustos'ta Çalıyor
13.08.2020

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 12 Ağustos tarihinde yapılan açıklamaya göre okullar 31 Ağustos’ta uzaktan eğitim ile açılacak ve 21 Eylül’de yüz yüze olarak devam edecektir.

Birikim Okulları olarak daha önceden duyurduğumuz üzere eğitim faaliyetlerimizi 8 ve 12. sınıf sınava hazırlık grupları için 17 Ağustos, diğer sınıflar için ise 24 Ağustos tarihinde başlatıyoruz. Uzaktan eğitim derslerimiz online olarak yapılacaktır. Bu süreç Milli Eğitim Bakanlığı tarafından daha önce belirlenen yüz yüze telafi eğitim programı yerine geçecek olup uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilecektir.

Salgının başlamasıyla birlikte, 18 Mart’tan itibaren, tecrübeli öğretmen kadromuzun özverili çalışmaları ile derslerimizi işledik. LGS ve YKS gruplarımız için özel soru çözümleri yaparak öğrencilerimizi sınava hazırladık. Tamamen kendi yazılımcılarımız tarafından hazırlanan Birikim’e özgü Birikim Kurumsal Sistemi (BKS) üzerinden Online Sınav ve Online Ödevlendirme sistemini geliştirdik. Rehberlik hizmetlerimiz, Online Veli Akademisi ve Sınava Doğru programlarımız ile velilerimizin yanında olduk, öğrencilerimizin gelişimlerine katkı sunduk.

Yeni dönemde, eğitimin yeni normallerini oluşturarak öğrencilerimizin akademik, sosyal ve manevi gelişimlerine katkı sunmaya devam ediyoruz.

Bu kapsamda;

Sağlık Kurulu ve Milli Eğitim Bakanlığının yönlendirmeleri doğrultusunda her türlü tedbiri alarak başlattığımız hizmet içi öğretmen eğitimleri ve tüm yılın akademik, sosyal, manevi gelişim alanlarındaki tüm öğretim planlarımızı hazırladık.

İlk ders zilimiz 17 Ağustos tarihinde çalacak ve öğrencilerimizle uzaktan eğitim ile yeniden buluşacağız. Haftanın beş günü uzaktan eğitim çalışmalarımız 21 Eylül’e kadar devam edecektir. “Uzaktan Eğitim, Yakından İlgi” olarak özetleyebileceğimiz çalışmalarımızla öğrencilerimizi bütün gelişim alanlarında tamamlayacağız.

Birikim Okulları olarak yeni eğitim ve öğretim dönemi için tüm sağlık tedbirlerimizi almış bulunmaktayız. Ayrıca sağlık alanındaki gelişmeleri yakından takip ederek öğrencilerimizi pırıl pırıl bir okulda pırıl pırıl nesiller olarak yetiştirdiğimizi siz kıymetli velilerimizin bilgilerine sunarız.