Birikim

Menü

Arama

Duyurular

Yönetim Kadrosu

Yusuf Yalçın

Yusuf YALÇIN / Kurucu Temsilcisi

     1972 yılında Ankara da doğdu. Ankara Merkez İmam Hatip Lisesi ve ikinci lise olarak Balgat Endüstri Lisesi'ni bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi TBF. BP ve PÜ. İş İşletmesi Yönetimi bölümlerinde eğitim gördü. 1998 yılında İstanbul Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Pedagojik Formasyon Eğitimi aldı.

     Çeşitli zaman dilimlerinde teknik yöneticilik, vakıf ve derneklerde kurucu üye, yönetim kurulu üyeliği, destek projeleri, proje yöneticisi ve koordinatörlüğü, sendika denetim kurulu üyeliği gibi görevlerde bulundu. Proje yönetimi, PMP, İş ve ihtiyaç analizi, raporlama teknikleri, NLP, İnsan kaynakları planlaması ve yönetimi, müşteri hizmetleri uygulamaları, finansal analiz, toplam kalite yönetimi, kurumsallaşma, stratejik yönetim, iş ve işçi sağlığı, pedagojik formasyon, iş hukuku başta olmak üzere bazı eğitim, özel kurs ve dersler aldı.

     Evli ve bir çocuk babası olan Yalçın; Fransızca, Arapça ve temel İngilizce bilmektedir.


Arslan ATEŞ

Arslan ATEŞ / Genel Müdür Danışmanı

     1969 yılında Ordu'nun Ünye ilçesinde doğdu. 9 Eylül Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. 1995-2000 yılları arasında öğretmenlik, eş zamanlı olarak Eğitim-Bir Sendikasında bölge başkanlığı, 2000-20008 yılları arasında da özel öğretim sektöründe öğretmenlik ve yöneticilik yaptı. Ulusal medyada siyasi ve sosyal içerikli TV programları hazırladı.

     İstanbul'da birçok sivil toplum kuruluşunda kurucu üyelik, yöneticilik ve danışmanlık yaptı. Kültür ve sanat alanında faaliyet yürüten MÜSİDER (Müzik ve Sinema Derneği) Genel Başkanlığını yürütmektedir. Sosyal Politikalar alanında faaliyet yürüten şirketlerinin Yönetim Kurulu Başkanı'dır. GDD (Gürcistan Dostluk ve Dayanışma Derneği) yönetim kurulu üyesidir. 2015 tarihinden bu yana Birikim Okulları Genel Müdür Danışmanı olarak görevini yürütmektedir.

     Evli, iki kız ve bir erkek çocuğu babasıdır. Arapça ve Gürcüce bilmektedir.


image

Adem DOĞAN / Genel Müdür Yardımcısı

     Adem DOĞAN, 1991 Yılında Isparta İmam Hatip Lisesi'ni, 1995 Yılında da Marmara Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü'nü bitirdi. Beykent Üniversitesi'nde Eğitim Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimi aldı. Yeditepe Üniversitesi ve Aydın Üniversitesi'nde Bilinçli Hipnoz Sertifaka Eğitimlerine ve Workshoplarına katıldı. Bilinçli Hipnoz Derneği Başkanı Dt Ali Eşref Müezzinoğlu'ndan eğitimler aldı. Türkiye’nin ilk hızlı okuma kitabı yazarı Dr. Muhsin Kadıoğlu'ndan 6 Ay Hızlı Okuma Eğitimleri aldı. Yıldız Teknik Üniversitesinin Aile Danışmanlığını Programını Bitirerek Aile Danışmanı Ünvanı aldı.

     Üniversite hayatında ve sonrasında çeşitlik dernek ve STK’larda üye ve yönetici olarak görev yaptı. Halen MÜMDER Marmara Üniversitesi Mezun ve Mensupları Derneği'nde başkan yardımcısıdır.

     1996 yılında Birikim Eğitim Kurumları'nın ilk kuruluşunda yer aldı. 20 yıldır Birikim Eğitim Kurumları'nın çeşitli kademelerinde çalıştı. Çalışma hayatında sırasıyla Rehber Öğretmenlik, Rehberlik Zümre Başkanlığı, Dersane Müdürlüğü, Eğitim Koordinatörlüğü, Dersaneler Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 2014 Kasım ayından bu yana Eğitim ve Sistem'den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

     Dogan 1973 Doğumlu , Evli ve 2 çocuk babasıdır


image

Erhan KIRBAÇ / Genel Müdür Yardımcısı

     Erhan Kırbaç, İstanbul’da doğdu. Aslen Kosova Muhaciri. İlk ve Orta öğrenimini Nail Reşit İlköğretim okulunda, liseyi Bayrampaşa Tuna Lisesin de bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden mezun oldu.

     Sivil Toplum Çalışmalarına Ortaokul yıllarında Milli Gençlik Vakfı ile başladı çeşitli dernek ve vakıflarda üye, yönetici ve özel kalem olarak görev yaptı. Halen Anadolu Gençlik Derneği İstanbul şubesinde görev yapmaktadır.

     Lise yıllarında açtıkları küçük bir dükkanda karton poşet imalatı ile başladığı iş hayatına farklı şirketlerde finans sorumluluğu, eğitim koordinatörlüğü ve ihale koordinatörlüğü yaptı. 9 yıldır Birikim Eğitim Kurumları'nın çeşitli kademelerinde çalıştı. 5 ekim 2014 tarihinde başladığı Mali ve idari işlerden sorumlu Genel Müdür yardımcılığı görevini devam etmektedir.

     Evli ve 2 çocuk babasıdır.


image

Salih EREN / Eğitim Koordinatörü

      1977 yılında Bayburt’ta dünyaya geldi. Lise öğrenimini Bayburt Merkez İmam Hatip Lisesinde, Lisans Eğitimini Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünde, Yüksek Lisans Eğitimini ise Yeditepe Üniversitesinde Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında tamamlayan EREN, halen Marmara Üniversitesi / İSZU ortaklığında Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında"Osmanlı İmparatorluğu 17-18. Yüzyıl Eğitim Sisteminin Çıktılarının Günümüz Eğitim Sistemine Entegre Edilmesi"konulu tezle doktora eğitimine devam etmektedir.

      Çeşitli vakıf ve derneklerde Kurucu Üye, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkanlık görevlerinde bulunan EREN, halen Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şubesi İl Yürütme Kurulu Üyeliği görevinisürdürmektedir.

      Birikim Eğitim Kurumlarında 2004 yılında stajyer öğretmen olarak eğitimciliğe adım atan EREN,Birikim Eğitim Kurumlarında sırası ile Sınıf Öğretmenliği, Zümre Başkanlığı, Müdür Yardımcılığı ve Okul Müdürlüğü görevlerinde bulunmuştur.

      Halen yürütmekte olduğu Eğitim Koordinatörlüğü görevine 01.09.2016 tarihinde atanan EREN, evli ve 4 çocuk babasıdır.


image

Özkan TEKİN / Bilgi İşlem Müdürü

     Özkan Tekin, 1993 yılında Bilgisayar öğretmeni olarak iş hayatına başladı. 1996 - 1999 yılları arasında özel bir şirkette fabrika müdürü olarak görev yaptı. 1999 yılında kısa bir süre özel bir firmada bilgisayar programcılığı dersleri ve bilişim teknolojileri danışmanlık hizmeti verdi. Yine aynı yıl Birikim Eğitim Kurumları’nda Araştırma Planlama Geliştirme Uzmanı olarak göreve başladı. Kurum içerisinde çeşitli görevlerde bulunan Tekin, halen Bilgi İşlem Müdürlüğü görevini yürütmektedir.

     Lisans Eğitimini Hacettepe Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Maden Mühendisliği bölümünde ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünde yaptı. Yüksek Lisans eğitimine ise Maltepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe Bölümünde Eğitim Felsefesi alanında devam etmektedir.

     Tekin 1969 Bursa doğumlu, evli ve 4 çocuk babasıdır.