HER CUMARTESİ
10.00 - 14.00 SAATLERİ ARASINDA
CANLI DERSLERİMİZLE KARŞINIZDAYIZ...

BİRİKİM TV

Birikim Okullarının, geleceğin iyi ve başarılı insanlarını yetiştirmeyi merkeze koyan eğitim felsefesiyle kendi öğrenci, öğretmen ve velilerine yönelik yaptığı eğitim çalışmalarından bazılarını ülkemiz eğitimine katkı sunmak amacıyla paylaştığı bir YouTube yayın platformudur. 2017 yılından beri yayınlarını sürdürmektedir. Özellikle pandemi döneminde kapılarını 18 Milyon öğrenciye açarak, EBA platformu gibi, eğitim öğretim faaliyetlerinin aralıksız yürütülmesine önemli katkılarda bulunmaktadır.

01.

Uzaktan Eğitimde Neler Yaptık?

  • Ülkemizde pandemi başladığında eğitime ara verildiğinde vakit kaybetmeden 18 Mart itibarıyle stüdyolarımızı 18 milyon öğrencimize açtık.
  • Üç ayrı stüdyoda ve tüm sınıf düzeylerinde 2055 online ders yayınlayarak ülkemiz eğitimine bu zor süreçte destek verdik.
  • Pandemi döneminde yayınladığımız tüm derslerimize DERS ARŞİVİ bölümünden ulaşabilirsiniz.
02.

LGS ve YKS Hazırlık Derslerimiz

  • 8 ve 12. Sınıflarımız için sınavlara hazırlık takviye derslerimizi sizlerle buluşturuyoruz.
  • Her cumartesi saat 10.00-14.00 arasında Liselere Geçiş Sınavı (LGS) ve Yükseköğretime Geçiş Sınavları (YKS) için de Eşit Ağırlık ve Sayısal ayrı olmak üzere derslerimizi yayınlıyoruz.
  • Birikim Okulları'nın deneyimli öğretmenlerinin verdiği derslerimize ve ders programramlarımızı CANLI bölümünden takip edebelirisiniz.
03.

Akademiler/Etkinlikler Okul ve Ötesi

Birikim TV, Birikim Okulları'nın yaptığı hizmet içi eğitim çalışmalarından ve eğitim uygulamalarından seçilen örnekleri sizlerle buluşturduğu herkese açık bir platformdur.
Etkinlik Saati, Birikim Saati, Birikimli Gündem, Öğretmen ve Veli Akademilerinde yayınlanan ders içerikleri, etkinlik kayıtlarımıza kayıtlarımıza AKADEMİ DERSLERİ ve ETKİNLİKLER bölümlerinden ulaşabilirisiniz.

HER HAFTA UZMAN KONUKLARLA
BİRİKİMLİ GÜNDEM

PROGRAMLAR

Image

YKS HAZIRLIK

Ders Arşivi

YKS HAZIRLIK

Her Cumartesi 10.00 - 14.00 saatleri arasında yayınladığımız online derslerimiz ile YKS’ye hazırlanan öğrencilerin sınava hazırlık süreçlerine tecrübeli öğretmen kadromuz ile katkı sunuyoruz. Bu sayede tüm branş ve alanlarda eksiksiz bir sınava hazırlık eğitimi sunmaktayız. Sayısal ve eşit ağırlık olmak üzere iki ayrı program ile oluşturulan üniversiteye hazırlık ders arşivimizde tüm konuları tekrar edebilir, eksik konularınızı buradan tamamlayabilirsiniz. Birikim Okullarının nitelikli öğretmen kadrosuyla hazırladığı derslerle hedeflediğiniz lise ve üniversiteyi kazanmanıza destek oluyoruz.

Image

LGS HAZIRLIK

Ders Arşivi

LGS HAZIRLIK

Liselere Giriş Sınavı’nda yer alan tüm ders ve konular tecrübeli öğretmen kadromuz tarafından her Cumartesi birikimtv.com adresinde anlatılmaktadır. Bu platformda aynı zamanda geçmişe yönelik anlatılan tüm konulara istediğiniz zaman ulaşabilir ve eksik olduğunuz konuları bu şekilde tamamlayabilirsiniz. Hayallerini Türkiye’nin eğitim ekranı Birikim TV ile gerçekleştir.

Image

HER SINIF DÜZEYİNDE

Ders Arşivi

SINIF DERS ARŞİVİ

Pandemi şartlarında uzaktan eğitim için Birikim Okuları'nın öncelikle kendi öğrencileri için oluşturduğu her sınıf düzeyinde yüzlerce dersi içeren devasa akademik arşivini sizlerle paylaşıyoruz. 18 Mart 2019 tarihinden itibaren her sınıf düzeyinde, tüm yıla ait akademik dersleri kapsayan arşivimizle eksik kaldığınız konuları öğrenme, konuları tekrar etme imkanını Birikim Okulları ayrıcalığıyla sizlere sunmaktayız. Derslere ANASINIFI, 1. SINIF, 2. SINIF, 3. SINIF, 4. SINIF, 5. SINIF, 6. SINIF, 7. SINIF, 8. SINIF, 9. SINIF, 10. SINIF, 11. SINIF ve 12. SINIF linklerine tıklayarak doğrudan ulaşabilirsiniz.

Image

BİRİKİMLİ GÜNDEM

Alanında Uzman Konuklarla Söyleşiler

BİRİKİMLİ GÜNDEM

Geniş bir yelpazeyi kapsayan gündeme dair farklı konuları alanındaki uzman konuklarla değerlendirdiğimiz keyifli sohbet arşivimizdir. Eğitim, sinema, hukuk, yazılım gibi birçok konuda ilginç değerlendirmeler bulabileceğiniz arşivimiz sizleri bekliyor.

Image

BİRİKİM SAATİ

Hizmet İçi Eğitimlerimiz

BİRİKİM SAATİ

Birikim Okullarının kendi velilerine yönelik gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarından bazılarını sizlerle paylaşıyoruz. Verimli ders çalışma yöntemlerinden, öğrencinin beslenme alışkanlıklarının oluşturulmasına ve okul süreçlerinde öğretmen - veli ilişkisine kadar eğitime dair birçok konunun işlendiği eğitim arşivimize buradan ulaşabilirsiniz.

Image

İFTARA YOLCULUK

Hizmet İçi Eğitimlerimiz

İFTARA YOLCULUK

2017 yılında kurduğumuz Birikim TV ile birlikte teknolojinin imkanlarını kullanmaya devam ederek öğrenci ve velilerimizle buluşmaya devam ediyoruz. Ramazan ayına özel İftara Yolculuk programımızda Ramazan’ın manevi havasını alanında uzman konuklarımızı canlı yayınımızda misafir ederek ve velilerimizle buluşturarak idrak ediyoruz.

Image

ŞİİR AKŞAMI

Şiirin Harman Olduğu Programlarımız

ŞİİR AKŞAMI

Birikim Okulları 20 yılı aşkın bir süredir, her yıl ocak ayında şiir akşamları düzenlemektedir. Şiirin merkezde olduğu, müzikle harmanlandığı, şairlerin misafir olarak katıldığı ve öğrencilerimize eşlik ettiği programlarımız, her okulumuzun farklı program isimlendirmeleriyle (GÖNÜL HARMANI, YAKAMOZ,) birinci dönemin son haftası gerçekleştirilmektedir. Şiirin eğitimde nasıl dönüştürücü bir rol üstlendiğine şahit olacağınız şiir akşamları kayıtlarımızı izleyerek, coşkumuza ortak olabilirsiniz.

Image

SOSYAL BİLİMLER ÖĞRENCİ SEMPUZYUMU

Sempozyum Sunumları

SOSYAL BİLİMLER ÖĞRENCİ SEMPUZYUMU

İnsanın eğitimi, insanlığın eğitimidir. İyi bir dünya inşa etmenin yegâne yolu geleceğin iyi ve başarılı insanlarını yetiştirmekten geçer. Birikim Okulları olarak çeyrek asırlık tecrübemizle yetiştirdiğimiz gençler coğrafyalara barışın, huzurun ve mutluluğun tohumlarını saçsın diye Sosyal Bilimleri Öğrenci Sempozyumunu gerçekleştiriyoruz. Bugüne kadar Eğitim, Aile, Sosyal Medya, Şehirleşme, Mültecilik, 21. Yüzyılda Genç ve Her Şeyi Merkezinde Bırak temasıyla gerçekleştirdiğimiz sempozyum içeriklerine arşivimizden ulaşabilir, sitemizdeki e-yayın sekmesinden sempozyum kitapçığına ulaşabilirsiniz.

Image

ENGLISH LANGUAGE TEACHING (ELT)

Program Sunumları

ENGLISH LANGUAGE TEACHING (ELT)

Gelişen ve hızla büyüyen ülkemizin dünyanın güçlü devletlerinden biri olması için eğitimin öncelikli faktör olduğunun farkında olan Birikim Okulları, sahip olduğu eğitim felsefesi ve taşıdığı misyon ile sadece kendi öğrencilerinin değil ülkemizin tüm öğrencilerinin yabancı dil eğitimine katkı sağlamak için birçok çalışma gerçekleştiriyor. Bu amaçla kendi öğrenci ve öğretmen kadromuzun katkılarıyla gerçekleştirdiğimiz English Language Teaching (ELT) Konferansına katılım sağlayan uzman konuklarımızın konuşmalarını sizlerle paylaşıyoruz.

Image

DÜŞ GÖLGESİ KISA FİLM

Dereceye Giren Filmler

DÜŞ GÖLGESİ KISA FİLM

Kişinin kendini ifade etmesinin, derdini anlatmasının çeşitli yöntemleri vardır. Tarihten bugüne kadar şiir söylemek, resim yapmak bu seçenekler arasındayken, bunlara teknolojik gelişmelerle birlikte sinema sektörü de eklenmiştir. Sinemanın dünya üzerinde etkilerinin anlaşılmasıyla birlikte değeri daha da artmış ve bir eğitim alanına da dönüşmüştür. Birikim Okulları dünyadaki gelişmeleri takip etmeye devam ediyor ve her yıl kısa film yarışmaları düzenleyerek öğrencilerin yeni dünyada kendilerini ifade etme biçimlerine olanak sağlıyoruz.

Image

OKUL İÇİ ETKİNLİKLER

Örnek Paylaşımlar

OKUL İÇİ ETKİNLİKLER

Sabah olsa da okula gitsek diyen, sabah olduğunda koşarak okulumuza gelen öğrencilerimiz ve buna vesile olan öğretmenlerimiz ile birlikte olmanın mutluluğu içerisindeyiz. Anaokulundan liseye tecrübeli öğretmenlerimizle birlikte devam ettiğimiz eğitim yolculuğunda gerçekleştirdiğimiz etkinlerimize bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Image

REHBERLİK SERVİSİ

Arşiv

REHBERLİK SERVİSİ

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik servisimizle öğrenci ve velilerimizin yanında olmaya devam ediyor, öğrencilerimizi Kişilik Gelişimi Programımız ile geleceğe hazırlıyoruz. Rehberlik servisimizin öğrenciler için hazırlamış olduğu sınava hazırlık, sınava doğru programları, motivasyon, okula alışma süreci, sınav kaygısı gibi tüm içeriklere bu sayfadan ulaşabilirsiniz.

Image

TANITIM VİDEOLARI

Tanıtım Filmlerimiz

TANITIM VİDEOLARI

Biz kimiz sorusuna bir yanıt olarak hazırladığımız tanıtım videoları Birikim Okulların çeyrek aşırı aşkın eğitim serüveninde ülkemizin eğitim süreçlerine yapmış olduğu katkıları inceleyebilir, kendimize özgü Hayat Denge Modeli Eğitim Programımız hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Image

SOSYAL MEDYA

Paylaşım Arşivi

SOSYAL MEDYA

İletişim çağında, dijital dünyada da sizlerle birlikte olmaya devam ediyoruz. İnandığımız değerleri, eğitim alanında söyleyecek sözü olanlar olarak konuşmaya devam ediyoruz. Birikim Okullarını sosyal medyadan takip edin!

Image

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

Öğretmenlerimizi Yetiştiriyoruz

ÖĞRETMEN AKADEMİSİ

Birikim Okulları kurulduğundan (1996) bugüne her yıl öğretmen akademisi düzenlemektedir. Bugüne kadar binlerce öğretmen adayına verilen ve içeriği günün şartlarına göre her yıl güncellenen Öğretmen Akademisi, kapılarını kendini yetiştirmek, geliştirmek isteyen öğretmenlere açmaktadır. İlk dönem teorik derslerin, ikinci dönem ise uygulamalı eğitimlerin yapıldığı akademiden mezun olanlara başarı belgesi ve karne verilmektedir. Ayrıca akademilerde başarı gösteren öğretmenlere Birikim Okullarında çalışma imkanı da sunulmaktadır. Akademide verilen bazı ders içeriklerimize buradan ulaşabilir, gelişiminize katıda bulunabilirsiniz.

Image

PERSONEL AKADEMİSİ

Personelimizi Yetiştiriyoruz

PERSONEL AKADEMİSİ

Birikim Okulları ihtiyacı olan personeli yetiştirmek, seçmek için belirli dönemlerde akademisi düzenlemektedir.Kendini yetiştirmek, geliştirmek isteyen ve ilk mülakatı geçenleri katılabilmektedir. Akademide verilen bazı ders içeriklerimize buradan ulaşabilir, gelişiminize katıda bulunabilirsiniz.

Image

VELİ AKADEMİSİ

Velilerimizle Birlikteyiz

VELİ AKADEMİSİ

Birikim Okullarında velilerimiz, eğitim süreçlerinin bir parçasıdır. Anaokulundan başlayarak çocuklarını mezun edene kadar her sınıf seviyesinde o sınıfın ihtiyaçlarına göre hazırlanan bir akademi programını takip ediyoruz. Genelde yüz yüze eğitimler şeklindeki yapılan programlarımızın seminer bölümlerine buradan ulaşabilirsiniz.

Image

SENARYO YAZARLIĞI EĞİTİMİ

Ders Arşivi

SENARYO YAZARLIĞI EĞİTİMİ

Kısa film yarışmalarımıza gösterilen yoğun ilgiyle birlikte öğrencilerimizin gelişimlerine online eğitimler ile katkı sunmaya karar verdik. Bu kapsamda paket eğitim programı olarak Senaryo Yazarlığı Eğitimini tüm öğrencilerimizin hizmetine sunduk. Siz de eğitimimize katılarak gerçekleştirdiğiniz sinema projelerinin niteliğini artırabilirsiniz.