BİRİKİM OKULLARI | 2021 - 2022 DÖNEMİ I. GENEL KURULUMUZ

Birikim Eğitim Kurumları
2021 - 2022 DÖNEMİ I. GENEL KURULUMUZ
25.08.2021

2021 - 2022 eğitim ve öğretim dönemi I. Genel Kurulumuzu 17 Ağustos’ta Grand Cevahir Hotel’de gerçekleştirdik.

26 yıllık eğitim tecrübemizden aldığımız ilham, tecrübeli öğretmen kadromuz ve 6 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak olmanın heyecanıyla genel kurul çalışmalarımızı gerçekleştirdik.

Açılış konuşmalarını yapmak üzere kürsüye gelen Genel Müdürümüz Dr. M. Halit KORKUSUZ: “Uzaktan eğitim döneminden sonra büyük bir atılım ve yepyeni bir vizyonla başladığımız eğitim ve öğretim dönemi öncesinde genel kurulumuzda buluşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Pandemi döneminde Birikim Okulları olarak teknolojik altyapımızın imkânları ve fedakar öğretmenlerimizin çabalarıyla her kademede online derslerimizi yaparak çok başarılı bir süreç geçirdik. Okullarımızın bir daha kapanmamak üzere açılacağını temenni ediyoruz.”

Sözlerine devam eden KORKUSUZ: “Yeni bir gelecek vizyonu ile değişen dünyaya yön verecek bir neslin inşasını gelecek vizyonuna alan Birikim Okullarının yeniden Büyük Türkiye ve yeni bir dünya anlayışına yön verecek nesilleri yetiştiren okulları açması da omuzlarımızda yer alan bir sorumluluğumuzdur. Bu çerçevede orta vadede tüm Türkiye’de yayılmış güçlü bir eğitim ağı ve uzun vadede yurt dışı eğitim adımımız ve yine Birikim Üniversitesi hedefimiz ile gelecek vizyonumuzu hepimizin huzurunda açıklamak istiyorum.” dedi.

“Bu kapsamda bütün değerleri öğretmenlerimize başarılar diliyorum. Yeni eğitim dönemimiz hayırlı olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Akabinde kürsüye gelen Genel Müdür Yardımcılarımız Samet GÜRSOY, Adem DOĞAN ve Ümit UNCU yeni dönem hazırlıkları kapsamında selamlama konuşmalarını yaptılar.

Yöneticilerimizin konuşmalarının ardından Dr. Savaş BARKÇİN "İnsan İnşası ve Eğitim" sunumuna başladı. Kıymetli katılımcılarımızla bilgi ve deneyimlerini paylaştı. Öğleden sonra Doç. Dr. Mehmet Ali DOMBAYCI’nın "Düşünmeyi Düşünmek" başlığıyla uygulamalı bir eğitim gerçekleştirdik.

Son olarak sahneye gelen Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali ÖZKAN, yeni dönemdeki hedeflerimiz hakkında bir sunum gerçekleştirdi.

Genel kurulumuz bir önceki dönemde yarışmalarda başarı gösteren öğretmenlerimize plaket takdimleri ile son buldu.