OKULUMUZUN AÇILIŞINI YAPTIKBirikim Okulları Batıkent Kampüsümüz, Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ’ın katılımlarıyla açıldı. Açılış töreninde Genel Müdürümüz Yusuf YALÇIN, Saadet Partisi Genel Başkanı Sayın Temel KARAMOLLAOĞLU ve Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ birer konuşma yaptılar.

            Açılışa Kültür ve Turizm Bakanı Müsteşar Yardımcısı Mahmut KOCAMEŞE, MEB Müsteşar Yardımcısı Muammer YILDIZ, MEB Müsteşar Yardımcısı Ferda YILDIRIM, MEB Müsteşar Yardımcısı Muhterem KURT, Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Kemal ŞAMLIOĞLU, Özel Okullar Daire Başkanı Mehmet BARAN, Ankara İl Millî Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI, İstanbul İl Millî Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ, Gençlik ve Spor Bakanlığı Bakan Müşaviri Ali ÖZDEMİR, Gençlik Spor Bakanlığı Daire Başkanı Yusuf KARADAĞ, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdür Yardımcısı İsmail Mansur ÖZDEMİR, Yenimahalle Kaymakamı Selda DURAL, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet BEKAROĞLU, Ak Parti Konya Milletvekili Halil ETYEMEZ, Ekonomik ve Sosyal Araştırmalar Merkezi Genel Başkanı M. Recai KUTAN, Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih TURHAN, Özel Okullar Derneği Başkanı Ahmet AKÇA ve çok sayıda bürokrat, sivil toplum kuruluşu temsilcisi, özel okul yöneticisi, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz katıldı. 

Kürsüye ilk gelen Genel Müdürümüz Sayın Yusuf YALÇIN, okullarımızda uyguladığımız “Fıtrattan Umrana ” eğitim felsefemizle oluşturulan Hayat Denge Modelimiz hakkında bilgi verdi. Anaokulundan üniversiteye kadar eğitim verdiklerini ifade eden YALÇIN, öğrencide akademik başarı kadar manevi ve sosyal gelişimi de önemsediklerini ifade ettiler. Ayrıca Birikim Vakfı bünyesinde bir üniversite açacaklarının müjdesini verdi. Daha sonra kürsüye gelen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel KARAMOLLAOĞLU, “Vasıflı okullara ihtiyacımız var. Buradan mezun olanların hayata atılabilecek seviyede olması gerekiyor. Eğer bir çocuk 18-19 yaşında hayata atılmak istiyorsa o yaşlarda hayata atılabilecek bir vasıf kazanmış olması gerekir. Elbette burada bir değerler eğitimine ihtiyaç vardır.” dedi. Son olarak kürsüye Millî Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ geldiler. Açıklamalarında öncelikle Birikim Vakfımızın Mütevelli Heyeti’ne, okullarımızın kurucu ve idarecilerine teşekkür eden YILMAZ, “Sadakayı cariye bırakmak esastır, çünkü herkes gelip geçicidir. Yarınlara bırakılabilecek en önemli eser iyi yetiştirilmiş nesillerdir. İyi yetiştirilmiş nesiller de iyi okullarla birlikte iyi bir eğitim sistemine sahip olmaktan geçer. Birikim Okullarının, Türkiye’nin ihtiyacı olan eğitim kurumlarının sayısını çoğaltacağına inanıyorum. Mensubu olduğu milletin değerlerinden hareketle dünyayı okuyan ve toplumuna değer katan gençlerin yetiştirilmesinde Birikim Okullarına büyük sorumluluk düşmektedir. Bu sorumluğunun gereğini yapacaklarından hiçbir kuşkum yok. Evlatlarımızı sınava değil hayata hazır kılmak istiyoruz. Evlatlarımızı gelecek yüzyıla göre yetiştirmeliyiz. Çünkü onların yaşayacakları dönem gelecektedir. Geleceğin teknolojisini, bilgisini, birikimini dünyanın nereye gittiğini görerek evlatlarımıza şimdiden verebilmeliyiz. Değerler eğitimini, esas ders neyse o dersin içinden ayrılmaz hâle getirmek lazımdır. Galatasaray Lisesi’nin, Sivas Lisesi’nin bir dönem mezunları yok, Çanakkale’ye gitti derler. Bir ülke için canını vermekten daha büyük değerler eğitimi evlatlarımıza daha nasıl verilebilir? 15 Temmuz’da hakkımıza, hukukumuza, millî irademize kastettiler. Yediden yetmişe buna en güzel cevabı kenetlenerek verdik. Bu değerler bu ülkenin genlerinde var. İşte millet olmak böyle bir şey.” dedi.Sözlerine öğretmenlik peygamber mesleğidir diyerek devam eden YILMAZ eğitimin en büyük başarısının bir arada yaşama kültürünü oluşturmak ve ülkemizdeki 72 milletin barış, huzur ve güven içerisinde olmasına katkı sunmak olduğunu söyledi. Daha sonra Bakanımız İsmet YILMAZ, diğer davetlilerle birlikte açılış kurdelesini keserek okulumuzu gezdi


HABERLER

NEREDE

ADRES

Turgut Özal Mah. 2161 Cad. No:7 Yenimahalle / Ankara

İLETİŞİM

info@birikim.k12.tr

TEL : 0 (312) 566 60 80(81-82-83-84)

FAX :

444 80 99

Yemek Listesi

ANKARA BIRIKIM KOLEJI YEMEK MENÜSÜ

Aylık yemek menüsünü görüntüleyebilirsiniz

Etkinliklerimiz

HAKKIMIZDA

Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dersane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün 42 Okul, 17 Kampüs ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

              

GALERİ