Kudüs OnurumuzdurKudüs’ü savunmak, gerçek bağımsızlığı savunmaktır diyordu şair. Müslümanların da kalbi bu günlerde Kudüs için atıyor. Kudüs’ü bizim için önemli kılan birçok sebep vardır. Kudüs ilk kıblemizdir, Kudüs Miraç’tır. Kudüs bizim için Tolunoğulları, Kudüs bizim için Akşitler, Kudüs bizim için Fatımiler, Kudüs bizim Eyyübiler ve Selahattin Eyyübî, Kudüs bizim için Memlükler, Kudüs bizim için Yavuz Sultan Selim, Kudüs bizim için Sinan Paşa’dır.

Bizim için dinî ve tarihî önemi çok yüksek olan mübarek şehir bu günlerde keyfî uygulamalar, sorgusuz sualsiz ve etik olmayan davranışlarla İsrail’e başkent yapılmak isteniyor. Aynı şehirde yaşayan Filistin halkının ve dünya üzerinde yaşayan milyonlarca Müslüman’ın hakları da bu davranışla göz ardı edilmektedir. Bu süreçte insan hak ve hürriyetlerinin apaçık şekilde ihlal edildiği dünya kamuoyu tarafından takip edilmektedir.

Birikim Okulları olarak biz de ilk kıblemiz olan Kudüs’ü savunmak, Müslümanlara yapılan gayrı hukuki uygulamaya karşı tepki göstermek, Filistin halkının da yanında durmak, İslam âleminin uyanışında bir vesile olmak amacıyla siyah giyiyor


RESİM GALERİSİ

HABERLER

NEREDE

ADRES

Bahçelievler Mah. E-5 Yanyol Caddesi No:12 Pendik/İstanbul

İLETİŞİM

info@birikim.k12.tr

TEL : 0 (216) 491 97 77

FAX :

444 80 99

Yemek Listesi

PENDIK BIRIKIM ANADOLU SAĞLıK MESLEK LISESI YEMEK MENÜSÜ

Aylık yemek menüsünü görüntüleyebilirsiniz

Etkinliklerimiz

HAKKIMIZDA

Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dersane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün 42 Okul, 17 Kampüs ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

              

GALERİ