TELİF HAKKI VE PATENT ALIMLARININ ÜCRETSİZ OLMASIFikir ve icatların hayata geçirilmesi için telif hakkı ve patentin alınmasında birçok güçlük ve maddi zorluklar yaşanmaktadır. Bu  durum fikir ve icatların hayata geçirilmeden atıl olarak kalmasına neden olmaktadır.

Daha çok düşünen bireyler, düşüncelerini özgür bir şekilde, maliyet gerekmeden eyleme geçiren gençler, katılımcı gençler, ekonomide gelişme amacıyla, öğrencimiz Furkan Karaaslan, Öğretmenimiz Fatma Karakoç danışmanlığında “PATENT VE TELİF HAKKININ ÜCRETSİZ OLARAK VERİLMESİ” ile ilgili projesiyle 15 Nisan 2016 tarihinde Üsküdar Üniversitesi fikir festivali proje yarışmasına katılmıştır.

Bu fikir projesi ile öğrencimiz, hem ekonomiye katılım hem de en küçük fikirlerin bile değerlendirilmesine katkı sağlamaya çalışmıştır. En küçük fikrin, insanlığa en büyük hizmeti vermeyeceğini bilemeyiz, diyen öğrencimize başarılar diliyoruz.


RESİM GALERİSİ

HABERLER

NEREDE

ADRES

Bahçelievler Mah. E-5 Yanyol Caddesi No:12 Pendik/İstanbul

İLETİŞİM

info@birikim.k12.tr

TEL : 0 (216) 491 97 77

FAX :

444 80 99

Yemek Listesi

PENDIK BIRIKIM ANADOLU SAĞLıK MESLEK LISESI YEMEK MENÜSÜ

Aylık yemek menüsünü görüntüleyebilirsiniz

Etkinliklerimiz

HAKKIMIZDA

Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dersane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün 40 Okul, 17 Kampüs ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

              

GALERİ