TOPRAKLA DOST OKUL     Her yaştan insan bahçeyle uğraşmaktan keyif alabilir ancak çocuklar için bahçenin yeri ayrıdır. Bahçede, küçücük tohumlardan sebzelerin ve çiçeklerin yetiştiğini izlemek çocuklar için çok önemli bir deneyim ve eğlencedir. Onlara bu deneyimlerinde yardımcı olmanın en iyi yolu, doğayı kendi kendilerine keşfetmelerini ve biraz da deneyim kazanmalarını sağlamaktır. Çocuklarımız bu deneyimleri hiçbir zaman unutmayacaklardır.

     Çocuklar gerçekten iyi birer gözlemcidirler. Bitkiler büyürken en ufak bir gelişmeyi gözden kaçırmazlar, heyecanlanırlar ve olumsuz bir durum yaşandığında çözümlemek için uğraşırlar.

     Bizler de Pendik Birikim Anaokulu olarak Mart ayında ‘Toprakla Dost Okul’ projemizden hareketle, ‘Toprakla Dost Çocuk Etkinliklerimize’ son hız devam ediyoruz. Öğretmenlerimiz eşliğinde, Minik Çiftçilerimiz ile önce bahçemizdeki toprağı çapalayarak havalandırdık. Sonra, sebze ve çiçek tohumlarımızı ektik. Tohumlarımızın üzerini toprakla örtüp, bir güzel suladık. Şimdi sıra geldi tohumlarımızın topraktan çıkmasını beklemeye…

    Çocukların ektiklerini kendi elleriyle toplayarak yemeleri çok daha heyecan vericidir. Çocuklarımız, sebzeler toplanmaya hazır hale geldiğinde eminiz tadına bakmak için sabırsızlanacaklardır. Gıdalarımızın tabağımıza nasıl geldiğini keşfetmek çocuklarımızın yaşam becerilerini geliştirecektir.

   Toprakla Dost Çocuk Etkinliklerimiz sayesinde çocuklarımız sebzeleri tabağa koymadan önce yetiştirmek için zaman ve emek gerektiğini şimdiden anlamaya başladılar. Kocaman bahçeli bir okulumuz olduğu için çok şanslıyız. Minik Çiftçilerimiz, ellerinize sağlık, iyi ki varsınız…  


RESİM GALERİSİ

HABERLER

NEREDE

ADRES

Kaynarca Mahallesi, Aydınlı Yolu Cd No:112, 34890 Pendik/İstanbul

İLETİŞİM

info@birikim.k12.tr

TEL :

FAX :

444 80 99

Yemek Listesi

PENDIK BIRIKIM KOLEJI YEMEK MENÜSÜ

Aylık yemek menüsünü görüntüleyebilirsiniz

Etkinliklerimiz

HAKKIMIZDA

Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dersane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün 42 Okul, 17 Kampüs ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

              

GALERİ