Topkapı Sarayı Gezisi 

Topkapı Müzesi Gezisi

29 Nisan Salı günü 7.sınıf öğrencilerimiz ile Osmanlı Devleti’nin yönetim merkezi olan Topkapı Sarayı Müzesi’ne gezi düzenledik. Osmanlı Devleti’nin yönetim anlayışını, sanat, kültür, estetik kavrayışını müzedeki eser ve mekânlar üzerinden gözlemleyerek fark etmeleri amacıyla gerçekleştirdiğimiz gezi de öğrencilerimiz müzede ki eserleri incelerken hayranlıklarını gizleyemediler. Özellikle adalet kulesinin de bulunduğu Divan-ı Hümayun toplantılarının yapıldığı Kubbealtı, Arz Odası, saat, silah sergileri ve kutsal emanetlerin sergilendiği bölümler öğrencilerimizin en çok etkilendikleri bölümler oldu.

 Alman Çeşmesi’nin gölgesinde dondurma ikramıyla devam ettiğimiz gezimize “lale” bahçesi haline gelmiş Gülhane Parkında keyifli bir yürüyüşle sona erdirdik.

 


RESİM GALERİSİ

Etiketler:  Topkap,Gezi

HABERLER

NEREDE

ADRES

Kaynarca Mahallesi, Aydınlı Yolu Cd No:112, 34890 Pendik/İstanbul

İLETİŞİM

info@birikim.k12.tr

TEL : 0 (216) 491 00 01

FAX :

444 80 99

Yemek Listesi

PENDIK BIRIKIM KOLEJI YEMEK MENÜSÜ

Aylık yemek menüsünü görüntüleyebilirsiniz

Etkinliklerimiz

HAKKIMIZDA

Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dersane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün 40 Okul, 17 Kampüs ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocuklarımızın geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

              

GALERİ